Terapia ULTRAZVUKOM

Terapia vysokovýkonným laserom predstavuje veľmi jednoduchú a efektívnu liečbu bez vedľajších účinkov, ktorá môže byť zacielená na ľubovoľné bolestivé miesto tela.

ŠPECIFICKÝ DRUH TERMOLIEČBY

Terapia ULTRAZVUKOM

Ultrazvukový prístroj generuje ultrazvukové vlny, ktoré prenikajú hlboko do tkanív, kde rozkmitajú bunky. Vzhľadom na indikácie sa aplikuje v rôznej intenzite a dávkach. 

Ultrazvukové vlny pri prechode na kožu cez ošetrujúcu hlavicu vyvolávajú vibrácie okolitého tkaniva, najmä takého, ktoré obsahuje kolagén. Zvýšená vibrácia spôsobuje produkciu tepla v tkanive. Teplo môže pomôcť pri redukcii bolesti a svalových spaziem a môže zároveň urýchliť proces liečenia.
Liečba ultrazvukom sa obyčajne aplikuje použitím malej kovovej hlavice, ktorá vysiela ultrazvukové vlny. Hlavica sa plynule pohybuje po pokožke po dobu približne 3-5 minút. Liečbu môžete opakovať 1-2 krát denne pri akútnych poraneniach alebo menej častejšie pri chronickej bolesti.

• Ultrazvuk podporuje obnovenie tkaniva v postihnutej oblasti, čím urýchľuje čas potrebný na rozloženie zápalového procesu.


• Ultrazvuk môže stimulovať produkciu väčšieho množstva kolagénu – hlavnej zložky mäkkého tkaniva v šľachách a väzivách.


• Ultrazvuk podľa všetkého zlepšuje rozpínavosť zrelého kolagénu, a môže tak mať pozitívny vplyv na jazvy, ktoré sa zvyčajne objavujú po zranení.

Biosana - Terapia ULTRAZVUKOM

Objednajte sa na vyšetrenie

Využite niektorý z telefonických alebo emailových kontaktov alebo vyplňte náš formulár.

© 2024 Všetky práva vyhradené pre BIOSANA s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.