Parafín

V rehabilitácii a kúpeľníctve sa využíva na zábaly, kde účinkom tepla dochádza k rozšíreniu cievnych kapilár a zvýšeniu látkovej výmeny v tkanivách. Je vhodný pri liečbe artróz.

Parafín

Parafín je biela až žltkastá zmes nasýtených uhľovodíkov, bez chuti a zápachu. Získava sa pri destilácii ropy či dechtu. K ďalšiemu použitiu sa dodáva v tekutej alebo tuhej forme. V rehabilitácii a kúpeľníctve sa využíva na zábaly, kde účinkom tepla dochádza k rozšíreniu cievnych kapilár a zvýšeniu látkovej výmeny v tkanivách.

Je vhodný pri liečbe artróz drobných ručných kĺbov, pre ošetrenie zvýšeného napätia v koži (hyperalgické kožné zóny), na ošetrenie Heberdenových a Bouchardových uzlov, ktoré sprevádzajú osteoartrózu (deformačné zhrubnutie drobných kĺbov ruky).

Biosana - Parafín
Biosana - Účinky parafínu

Ďalšie účinky

Lokálna aplikácia tepla pôsobí na kostrové svalstvo relaxačne, predovšetkým uvoľňuje kŕče a fixované držanie častí tela spôsobené skráteným svalu, zmenšuje chronickú bolesť, zvyšuje lokálne prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív, pôsobí na zmäkčenie väziva, na resorpciu chronických infiltrátov a edémov, má sedatívne a imunologické účinky.

Objednajte sa na vyšetrenie

Využite niektorý z telefonických alebo emailových kontaktov alebo vyplňte náš formulár.

© 2024 Všetky práva vyhradené pre BIOSANA s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.